O firmie

HISTORIA

Pod nazwą Automotive Textiles rozpoczęliśmy swoją działalność w październiku 2012 roku. Całkowita zmiana w zarządzaniu firmą, spowodowała bardzo szybki wzrost sprzedaży oraz szybki rozwój nowej małej firmy. W roku 2013 udało się nam zwiększyć sprzedaż dwukrotnie w porównaniu do lat wcześniejszych, rok 2014 przyniósł kolejne prawie dwukrotne zwiększenie sprzedaży , zwiększyła się tez liczba odbiorców. 2014 rok to kolejna zmiana nazwy firmy na Ponczyński & Reinke Automotive Textiles, dzięki temu staliśmy się częścią wielkiej rodziny Hans-Reinke oraz nasze przedstawicielstwo stało się oficjalne. Począwszy od 2013 roku , nasz odział jest jednym z trzech najlepszych dystrybutorów z pośród wszystkich dealerów Hans-Reinke na świecie. Co roczny szybki wzrost obrotów firmy zapewnił nam przedstawicielstwo renomowanej marki Alcantara na rynku Polskim , obecnie nasza firma jest wiodącym sprzedawcą tego materiału w kraju. Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje pochodzenie Alcantary oraz jej oryginalność. Do każdego dostarczonego metra zapewniamy numer partii oraz potwierdzenie że materiały zostały zakupione bezpośrednio w fabryce.

POLITYKA JAKOŚCI

Handlujemy tylko oryginalnym materiałem , nie lubimy stoków , odpadów i tanich produktów do których dorabia się metkę z certyfikatem , nie opowiadamy bajek że Leather Nero lub Anthracite to skóry oryginalne do Audi, po prostu pokazujemy dowody że to nasza firma jest oficjalnym przedstawicielem a skóry do Audi kupujemy w tym samym miejscu co koncern VW Audi a konkurencja po prostu stara się opowiedzieć bajkę pod tytułem jak niemiecki koncern samochodowy używa włoskich skór do swoich niemieckich samochodów…. Niemiecki samochód – niemiecki producent skóry, dość prosta zależność, prawda ?. Staramy się aby każdy dostarczony materiał spełniał Państwa oczekiwania. Jako właściciel firmy mam za sobą długoletnią pracę w wiodącej firmie tapicerskiej , lubiłem pracować z dobrym materiałem i to samo staram się teraz dostarczyć jako sprzedawca. Staramy się głównie oferować stałe kolekcje od silnych dużych dostawców którzy zawsze będą mieli wybrany przez Państwa kolor czy gatunek materiału. Interesuje nas tylko jakość oraz wygląd oferowanego produktu aby Państwa finalny produkt był jedynym w swoim rodzaju. Wielokrotnie słyszałem że nasza kolekcja materiałów sufitowych do samochodów zabytkowych jest droga, ale czy istotne jest 20zł czy fakt że dach po zrobieniu wygląda tak jak by miał 30 lat ? To właśnie odróżnia nas od innych dostawców, chcemy sprzedawać tylko to co najlepsze i najładniejsze. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem jest stała kolekcja, nie zmieniamy dostawców co tydzień z uwagi na zmianę ceny o 2zł na metrze, mamy cały czas te same produkty , dzisiaj , jutro i za 10 lat , dostarczymy ten sam kolor, to samo garbowanie od tego samego producenta. Zalegająca skóra w Państwa magazynach to żaden problem gdyż zawsze będziemy w stanie dostarczyć brakujące pół krowy. Współpracując z nami macie Państwo pewność że klient który wróci do Państwa po 5 latach z nowym samochodem może zostać obsłużony w ten sam sposób i będzie mógł powielić swoją tapicerkę w swoim nowym aucie. 

Za pewne wielu z Was myśli podobnie jak ja , firmy tapicerskie które mają podobne zdanie co my, znajdziecie Państwo w zakładce Znajdź Dealera lub wskażemy Państwo odpowiedni podmiot w Waszej okolicy po kontakcie z nami.

UNIKALNOŚĆ OFERTY

W swojej ofercie staramy się mieć też rzeczy wyjątkowe i unikatowe. Jako jedyna firma w Polsce posiadamy skóry samochodowe typu oldtimer, garbowane starą technologią bez farbowania bębnowego. Wraz ze skórą oferujemy dowolny rodzaj perforacji lub tłoczenia skóry, nie zostawiamy klienta samego z problemem, zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć komplet z którego uszyje się każda tapicerkę. Jako jedyna hurtownia skór, oferujemy też skóry wodoodporne z certyfikatem IMO, trudno palne z certyfikatem FAR, odporne na nagrzewanie z technologią Cool system lub SRT. Każdą zakupioną u nas skórę może dowolnie zmienić do grubości 0,6mm. Jeśli szukacie Państwo rozwiązania swojego problemu, inni mówią że się nie da, zapraszamy do współpracy, zapewniam że się da i będzie oryginalnie i z tapicerskim smakiem.

GWARANCJA POCHODZENIA

Często zastanawiałem się jak zapewnić klienta o pochodzeniu skóry, kto ją sprzedał ? kto wyprodukował ? Bóg jeden wie , tym bardziej że każdy sprzedawca ma super i ma najlepsze a ostatnio nawet słyszałem że Ci co sprzedają Włoską to sprowadzają ją z Niemiec … dramat i upadek. Nie budujemy magazynu w Polsce gdyż w obecnych czasach otwartej Europy nie ma to najmniejszego sensu, wolimy dostarczać bezpośrednio do klienta z kompletem dokumentów oraz informacją kto jest odpowiedzialny za materiał, myślę że przyjemniej jest mieć w swoim samochodzie skórę Hans-Reinke niż po prostu skórę w dodatku niewiadomą skórę. Decyzję gdzie kupić i od kogo zostawiam oczywiście Państwu.

Wiem że wiele firm tapicerskich oferuje nasze produkty, ale tez i wielu podrabia nasze kolekcje, kolory a nawet nazwy. Każda z firm tapicerskich zaopatrujących się w naszej firmie w skóry i materiały powinna pokazać dowód dostawy jakim jest list przewozowy na którym wyszczególniony jest towar, gatunek oraz rodzaj skóry. Dodatkowo zawsze odpowiadamy i w razie potrzeby potwierdzamy każdą dostawę którą zrealizowaliśmy do każdej firmy tapicerskiej znajdującej się na terenie naszego kraju.